Balmar Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley Regulator  Temp Sensor - 170A Kit - 12V [XT-DF-170-J10-KIT]
HomeStore
The Story
Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley Regulator & Temp Sensor - 170A Kit - 12V
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • J10 Serpentine Pulley Regulator & Temp Sensor
  • 170A Kit
  • 12V
Specifications:
  • Voltage: 12v
  • Amperage: 170A
  • Box Dimensions: 11"H x 11"W x 14"L WT: 16.65 lbs
  • UPC: 676205500784
Brochure (pdf)
Description
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • 170A Kit
  • 12V
Specifications:
  • Voltage: 12v
  • Amperage: 170A
  • UPC: 676205500784
Brochure (pdf)
Balmar Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley Regulator Temp Sensor - 170A Kit - 12V [XT-DF-170-J10-KIT] | Harbor Supply