Balmar Alternator 3.15" Dual Foot Saddle K6 Serpentine Pulley - 170A - 12V [XT-DF-170-K6]
HomeStore
The Story
Alternator 3.15" Dual Foot Saddle K6 Serpentine Pulley - 170A - 12V
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • K6 Serpentine Pulley
  • 170A
  • 12V
Specifications:
  • Voltage: 12v
  • Amperage: 170A
  • Box Dimensions: 9"H x 10"W x 10"L WT: 14.5 lbs
  • UPC: 676205500791
Brochure (pdf)
Description
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • K6 Serpentine Pulley
  • 170A
  • 12V
Specifications:
  • Voltage: 12v
  • Amperage: 170A
  • UPC: 676205500791
Brochure (pdf)
Balmar Alternator 3.15" Dual Foot Saddle K6 Serpentine Pulley - 170A - 12V [XT-DF-170-K6] | Harbor Supply