Lunasea 10W Slimline LED Floodlight, 120VAC Only, Cool White, 1200 Lumens, 3 Cord - White Housing [LLB-366N-31-10]
HomeStore
-65%
The Story
10W Slimline LED Floodlight, 120VAC Only, Cool White, 1200 Lumens, 3' Cord - White Housing
Lunasea LED food light is both bright and ultra thin. Available in both 12W and 35W. Sleek design It's anywhere while offering bright soft light output with a color rendering of >80CRI. Beam angle of 110 degree great for area lighting. Includes Stainless Bracket and Hardware, Tempered Glass, Breather Valve, completely sealed without the use of gaskets. Bright meets beautiful.
Specifications:
  • Power: 12W
  • Voltage Range: 120VAC (108-132VAC - 60Hz)
  • Output: 1200 Lumen, 4000K, >80CRI
  • Dimensions: 130 (5.1”) W x 91 (3.6”) H x 28 (1.1”) D
Specifications:
  • Bulb Watts: 12w
  • Voltage - Input Range (Volts): 108-132v
  • LED: Yes
  • Box Dimensions: 2"H x 7"W x 10"L WT: 1.1 lbs
  • UPC: 850001461047
Brochure (pdf)
Description
  • Power: 12W
  • Bulb Watts: 12w
  • LED: Yes
  • UPC: 850001461047
Brochure (pdf)
Lunasea 10W Slimline LED Floodlight, 120VAC Only, Cool White, 1200 Lumens, 3 Cord - White Housing [LLB-366N-31-10] | Harbor Supply