Lunasea Single-Sided 6 LED Festoon - 10-30VDC/1.5W/97 Lumens - Warm White [LLB-186W-21-00]
HomeStore
-65%
The Story
Single-Sided 6 LED Festoon
  • High Powered
  • 42mm (1.65")
  • Wide 120° Viewing Angle
  • Super Bright
  • Up to 50,000 Hours
  • 10V-30VDC
  • Equivalent to 10W incandescent
Specifications:
  • Voltage - Input Range (Volts): 10-30v
  • Box Dimensions: 2"H x 2"W x 4"L WT: 0.03 lbs
  • UPC: 894953001272
Description
Single-Sided 6 LED Festoon
  • High Powered
  • 42mm (1.65")
  • Wide 120° Viewing Angle
  • Super Bright
  • Up to 50,000 Hours
  • 10V-30VDC