Pacer Brown 4 AWG Wire Ferrule - 16mm Length - 10 Pack [TFRL4-16MM-10]
HomeStore
The Story
Brown 4 AWG Wire Ferrule - 16mm Length - 10 Pack
Specifications:
  • Package Size: 10
  • Wire Size (AWG): 4
  • Insulation Color: Brown
  • Ferrule Length: 16mm (0.63 in.)
  • Stripping Length: 18mm (0.75 in.)
Quick Guide (pdf)
Description
Specifications:
  • Package Size: 10
  • Wire Size (AWG): 4
  • Insulation Color: Brown
Quick Guide (pdf)
Pacer Brown 4 AWG Wire Ferrule - 16mm Length - 10 Pack [TFRL4-16MM-10] | Harbor Supply