Pacer Green 6 AWG Wire Ferrule - 12mm Length - 10 Pack [TFRL6-12MM-10]
HomeStore
The Story
Green 6 AWG Wire Ferrule - 12mm Length - 10 Pack
Specifications:
  • Package Size: 10
  • Wire Size (AWG): 6
  • Insulation Color: Green
  • Ferrule Length: 12mm (0.47 in.)
  • Stripping Length: 14mm (0.59 in.)
Quick Guide (pdf)
Description
Specifications:
  • Package Size: 10
  • Wire Size (AWG): 6
  • Insulation Color: Green
Quick Guide (pdf)
Pacer Green 6 AWG Wire Ferrule - 12mm Length - 10 Pack [TFRL6-12MM-10] | Harbor Supply