Pacer Red 16 AWG Wire Ferrule - 8mm Length - 25 Pack [TFRL16-8MM-25]
HomeStore
-65%
The Story
Red 16 AWG Wire Ferrule - 8mm Length - 25 Pack
  • Package Size: 25
  • Wire Size (AWG): 16
  • Insulation Color: Red
  • Ferrule Length: 8mm (0.31 in.)
  • Stripping Length: 10mm (0.39 in.)
Quick Guide (pdf)
Description
  • Package Size: 25
  • Wire Size (AWG): 16
  • Insulation Color: Red