Quick 1200W Heating Element f/B3 & Sigmar Heaters [FVSLRSB12110A00]
HomeStore
-65%
The Story
1200W Heating Element for B3 & Sigmar Heaters - 110V
  • Made of Incoloy
  • 11" Long
  • 1-5/8" Diameter British threads
  • 7-3/4" Long standard electrical anode rod
Specifications:
  • Type: Parts
  • Box Dimensions: 2"H x 2"W x 12"L WT: 0.9 lbs
  • UPC: 8057090079593
Description
  • Made of Incoloy
  • 11" Long
Specifications:
  • Type: Parts
  • UPC: 8057090079593
Quick 1200W Heating Element f/B3 & Sigmar Heaters [FVSLRSB12110A00] | Harbor Supply