RAM Mount RAM Transducer Mount w/18" Aluminum Rod  2" x 2.5" Base [RAM-B-316-18-TRA1-202-225]
HomeStore
The Story
RAM® Transducer Mount with 18" Aluminum Rod & 2" x 2.5" Base
Assembly Hardware:
  • (1) 1/4"-20 x 1.5" Machine Screw
  • (1) 1/4"-20 Nylock Nut
Specifications:
  • Hole Pattern: 1.5" x 2"
  • Plate Size: 2" x 2.5"
  • Ball/Socket Size: B Size 1"
  • Materials: Marine-grade aluminum, High strength composite
RAM Mount RAM Transducer Mount w/18" Aluminum Rod  2" x 2.5" Base [RAM-B-316-18-TRA1-202-225] - Image 2
Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
RAM Mount RAM Transducer Mount w/18" Aluminum Rod  2" x 2.5" Base [RAM-B-316-18-TRA1-202-225] - Image 3
Details & Craftsmanship
Description
Assembly Hardware:
  • (1) 1/4"-20 Nylock Nut
Specifications:
  • Hole Pattern: 1.5" x 2"
  • Plate Size: 2" x 2.5"
  • Ball/Socket Size: B Size 1"
RAM Mount RAM Transducer Mount w/18" Aluminum Rod 2" x 2.5" Base [RAM-B-316-18-TRA1-202-225] | Harbor Supply