Seaview Starlink Adapter Plate f/24" KVH Domes w/Starlink Stainless Steel 1"-14 Threaded Adapter  Stainless Steel Fixed Base [SVK24STLK]
HomeStore
The Story
Starlink Adapter Plate for 24" KVH Domes with Starlink Stainless Steel 1"-14 Threaded Adapter & Stainless Steel Fixed Base
Features:
  • 316L stainless steel Starlink adapter with a 1"-14 threaded fixed base on ¼” aluminum plate
  • The ¼” aluminum plate is powder-coated white and fits inside an empty KVH 24” dome
Specifications:
  • Construction: Stainless Steel
  • Box Dimensions: 5"H x 20"W x 20"L WT: 7.8 lbs
  • UPC: 850047035011
Quick Guide (pdf)
Description
Features:
Specifications:
  • UPC: 850047035011
Quick Guide (pdf)
Seaview Starlink Adapter Plate f/24" KVH Domes w/Starlink Stainless Steel 1"-14 Threaded Adapter Stainless Steel Fixed Base [SVK24STLK] | Harbor Supply