SiriusXM SXV300 Connect Tuner  Marine/RV Antenna *12-Pack [SXV300M1-12]
HomeStore
-65%
The Story
SXV300 Connect Tuner & Marine/RV Antenna *12-Pack
Features:
  • Flexible Installation: Surface, Low Profile with Base, and Pedestal Mounts
  • Compatible with third-party 1"-14 threaded masts and rail mounts (sold separately)
  • Antenna with 6" pigtail and 25' antenna cable to allow for optimal placement
Technical Specifications:
  • Dimensions - 3.42" (W) x 2" (H) x 0.7" (D)
  • Power Requirements - 12V DC, 0.3 A (MAX) supplied by boat or RV
  • Operating Temperature - -4°F to +158°F /-20°C to +70°C
  • IPX67 rated
In the Box:
  • SXV300 Connect Tuner
  • Marine/RV Antenna
  • 25' Antenna Cable
  • Three Mounting Accessories: Surface, Low Profile with Base, and Pedestal Mounts
NOTE: The SXV300 Connect Tuner is not marinized. It should be mounted in a clean, dry location.
Description
Features:
Technical Specifications: