Victron 325A/80V CNN Fuse f/Lynx Shunt [CIP140325000]
HomeStore
-65%
The Story
325A/80V CNN Fuse for Lynx Shunt
Victron's 325A/80V fuse is designed to fit the Lynx Shunt VE. Can
Specifications:
  • Rated Amperage: 325A
  • Rated Voltage: 80V
  • Terminal Size: 10mm
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Specifications:
  • Amperage: 325a
  • Type: Fuses
  • Box Dimensions: 1"H x 4"W x 6"L WT: 0.1 lbs
Description
  • Rated Amperage: 325A
  • Rated Voltage: 80V
  • Terminal Size: 10mm
  • Amperage: 325a
  • Type: Fuses
Victron 325A/80V CNN Fuse f/Lynx Shunt [CIP140325000] | Harbor Supply