Victron ANL-Fuse 500A/80V (Package of 5) [CIP143500020]
HomeStore
-65%
The Story
ANL-Fuse 500A/80V (Package of 5)
Specifications:
  • Max Current Rating: 500 amps
  • Max Voltage Rating: 80 volts
  • Approximate Voltage Drop: 125mV
  • Cold resistance: 0,25 mΩ
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Description
Specifications:
  • Max Current Rating: 500 amps
  • Max Voltage Rating: 80 volts
  • Cold resistance: 0,25 mΩ
Victron ANL-Fuse 500A/80V (Package of 5) [CIP143500020] | Harbor Supply