Victron MIDI-Fuse 125A/32V (Package of 5) [CIP132125010]
HomeStore
-65%
The Story
MIDI-Fuse 125A/32V (Package of 5)
Specifications:
  • Max Current Rating: 125 amps
  • Max Voltage Rating: 32 volts
  • Approximate Voltage Drop: 60 mV
  • Cold Resistance: 0.30 mΩ
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Specifications:
  • Amperage: 125a
  • Fuse Type: MIDI/AMI
  • Type: Fuses
  • Box Dimensions: 0"H x 4"W x 7"L WT: 0.05 lbs
  • UPC: 8719076054658
Quick Guide (pdf)
Brochure (pdf)
Description
  • Max Current Rating: 125 amps
  • Max Voltage Rating: 32 volts
  • Cold Resistance: 0.30 mΩ